Wyniki kwalifikacji do udziału w projekcie pn. „LGD-owskie wsparcie w biznesowym starcie”

Rekrutacja do projektu  pn. „LGD-owskie wsparcie w biznesowym starcie” została zakończona lista wniosków zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych dostępna jest w siedzibie Lokalnej Grupy Działania "Region Włoszczowski" ul. Wiśniowa 23, 29-100 Włoszczowa.

admin, 2017-07-14 10:17:07

Konkurs na najładniejszy Wieniec - Obrzęd Żniwnyw miejscowości Kurzelów

Zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie na Najładniejszy Wieniec - Obrzęd Żniwny w miejscowości Kurzelów.
Konkurs jest organizowany w ramach realizacji projektu własnego pn. "Promocja obszaru LGD"

Regulamin Konkursu

Zgłoszenie

admin, 2017-07-10 13:32:12

Wyjazd do Krakowa w ramach projektu "Stopień Wyżej"

W ramach projektu „Stopień Wyżej” zostało zrealizowane następujące zadania:

 

W dniu 30.06.2017r. została zorganizowana wycieczka  do Krakowa dla grupy Akademii Twórczego Juniora. Uczestnicy wyjazdu najpierw odwiedzili  Ogród Zoologiczny w Krakowie – ogród zoologiczny założony w 1929 roku, na terenie krakowskiego Lasu Wolskiego na wzgórzu Pustelnik. Obecnie zoo w Krakowie posiada 260 gatunków – około 1500 sztuk zwierząt. Powierzchnia ogrodu wynosi prawie 17 ha. Krakowski zwierzyniec odwiedza rocznie ponad 300 tys. osób. Biorący udział w zwiedzaniu mieli połączony wypoczynek z obserwacją zwierząt w otoczeniu zieleni oraz możliwością bezpośredniego kontaktu z gatunkami udomowionymi w Mini Zoo, gdzie mieli możliwość samodzielnego karmienia zwierząt . Następnie uczestnicy wyjazdu edukacyjnego udali się na obiad po którym zaplanowany był Rejs po Wiśle. Możliwość oglądania Krakowa z perspektywy Wisły to niecodzienna atrakcja. Wzgórze z Zamkiem Wawelskim, zapierające dech w piersiach widoki, niezapomniane chwile spędzone na statku, gdzie była możliwość wysłuchania historii o zakątków Krakowa relacjonowanych przez przewodnika.  Żegluga pośród najpiękniejszych zabytków Krakowa, dodaje niezapomnianego uroku wspomnieniom z wyjazdu. Obowiązkowym punktem wycieczki było odwiedzenia Kopca Kościuszki , z którego zobaczyliśmy jedną z najpiękniejszych panoram Krakowa. Z Kopca podziwialiśmy widok na najbardziej charakterystyczne miejsca na starym mieście – Wawel, Bazylikę Mariacką, Sukiennice czy Rynek Główny. Z Kopca rozciąga się również widok na całą Wyżynę Krakowską, Kotlinę Sandomierską, Pogórze Wielickie, a przy dobrej widoczności można zobaczyć nawet Tatry! W doskonałych humorach, z bagażem niezapomnianych wrażeń i doskonałą lekcją historii  wróciliśmy do Włoszczowy.

admin, 2017-07-04 14:54:23

"Noc Świętojańska" w Gminie Gidle "LGD z tradycją w tle" - Pławno

23 czerwca 2017r.  na Rynku w Pławnie odbyły się obchody Nocy Świętojańskiej, organizowanej w ramach projektu własnego z przedsięwzięcia 1.2.7 Promocja produktów lokalnych przez Lokalną Grupę Działania „Region Włoszczowski” przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Gidlach pod patronatem Wójta Gminy Gidle. To wyjątkowe święto wody i ognia prowadziła Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach p. Violetta Ojrzyńska. Imprezę rozpoczęły warsztaty  tradycyjnego wyplatania wianków pokazujące umiejętności mieszkanek Gminy Gidle z konkursem na najpiękniejszy wianek. Uczestnicy konkursu mogli zapoznać  się ze starodawną metodą wyplatania wianków, poznać tradycje i legendy związane z Nocą Świętojańską. Kolejnym punktem imprezy był pokaz tańców regionalnych z całej Polski w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Łany” Uniwersytetu Przyrodniczego z Poznania. Następnie młodzi artyści  zaprezentowali swoje talenty zarówno w dziedzinie wokalnej jak i tanecznej.

Po przemarszu korowodu nad rzekę Wartę obejrzeliśmy spektakl widowiska „Nocy Świętojańskiej” w wykonaniu zespołu „Łany”, podczas którego na zakończenie zgodnie ze staropolską tradycją sobótkowego obrzędu zaślubin żywiołów ognia i wody, wianki zostały puszczone z nurtem rzeki Warty ( w połączeniu ze wspaniałym pokazem fajerwerków) okalającej miejsce dalszego biesiadowania przy ognisku.

Pierwszy raz na obszarze LGD został przestawiony obrzęd ogni sobótkowych, gra terenowa w poszukiwaniu kwiatu paproci oraz wróżby z rumianku, dzikiego bzu, cząbru, szczypiorku oraz siedmioletniego krzewu kocierpki z bylicy.

Na imprezie zapewniono atrakcje dla najmłodszych uczestników poprzez bezpłatne korzystanie z zamku dmuchanego, suchego basenu z piłeczkami oraz toru do paintballu.

Udział w wydarzeniu dla wszystkich uczestników był bezpłatny.

admin, 2017-06-26 13:59:38Lokalna Grupa Działania
"Region Włoszczowski"
ul. Wiśniowa 23
29 - 100 WŁOSZCZOWA
Biuro czynne:
pn. - pt. w godz. 7:30 - 15:30
(48) 41 394 14 05 lgd_wloszczowa@wp.pl

Inspektor Danych Osobowych

Arkadiusz Zarębski

tel. 786 816 337


Kliknij tutaj jeśli akceptujesz informację o plikach cookie
Używamy plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, oraz ułatwienia korzystania ze strony. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w [Polityce prywatności].