Konsultacje zmian w LSR 2023 na wniosek Zarządu

W dniu 26 października 2023r. przez Zarząd LGD został złożony Wniosek o wprowadzenie zmian w Lokalnej Strategii Rozwoju.

Poniżej zamieszczamy Wniosek Zarządu oraz Formularz ewentualnych uwag.

Wniosek Zarządu

Załącznik nr 1 do Wniosku Zarządu

Formularz uwag

admin, 2023-10-27 14:28:52

Informaja

W dniu dzisiejszym 05 września 2023r.

z powodu wyjazdu na szkolenie biuro
LGD "Region Włoszczowa"
będzie nieczynne.

admin, 2023-09-05 08:01:42

Obóz szkoleniowy "EKOwolontariat"

W nadmorskiej miejscowości Międzywodzie w dniach od 20 do 27 sierpnia odbył się obóz szkoleniowy „EKOwolontariat”. Obóz ten realizowany był w ramach projektu współpracy „EKOlogiczni Liderzy LGD”.
Dzieci i młodzież z terenu parterów projektu, tj. z terenu:
podczas pobytu na obozie podnieśli swoją świadomość roli ekologii w procesie zachowania buty cywilizacji, ukształtowali swoją wrażliwość na otaczającą nas przyrodę oraz ekosystem, wzmocnili umiejętności działań związanych z pozytywnymi zmianami w procesie klimatycznym i energetycznym oraz udoskonalili swoje umiejętności w tworzeniu własnych inicjatyw i projektów ekologicznych, jak również utrwalili wzorce „codziennej” ekologii i zrównoważonego współżycia z naturą.
Już od pierwszego dnia pobytu na obozie szkoleniowym „EKOwolontariat” dzieci i młodzież odbyły zajęcia pn. „W jedności z przyrodą – pamiętajcie o ogrodach, przecież stamtąd przyszliście…”, które miały na celu ukazanie nierozerwalności związków człowiek – przyroda.
Dzień drugi i trzeci to ukazanie wpływu człowieka na procesy zachodzące w przyrodzie oraz rewolucje przemysłowe XVIII, XIX i XX wieku. Uczestnicy obozu odbyli wycieczkę w rejony naturalnych ostoi zwierząt lub niezmienionych przez człowieka formach geologicznych – Kamień Pomorski oraz Wyspa Ptaków.
Kolejny, jakże aktywny dzień to „Druga połowa XX wieku – czas niekontrolowanego niszczenia”. Zajęcia pokazały dylematy społeczne oraz różnorodne podejście do wspomnianej problematyki w zależności od regionów czy państw, wieku, wykształcenia czy świadomości społecznej.
Piąty dzień został poświęcony problemom globalnym oraz krajowym w ujęciu makro. Zajęcia pogłębiły w młodych uczestnikach wiedzę dotyczącą szans i zagrożeń, jakie niesie cywilizacja XXI wieku.
Dwa kolejne dni były czasem na omówienie ekologii na co dzień w domu, szkole, miejscach zamieszkania, najbliższym otoczeniu, jak również na przygotowanie się do systemowych działań proekologicznych.
Ostatni, ósmy dzień to wizja przyszłości dla ludzi i planety. Zajęcia miały na celu zmotywowanie młodych ludzi do swobodnego, pozbawionego ograniczeń finansowych społecznych czy politycznych kreowania wizji świata, w którym człowiek i natura stanowią uzupełniającą się jedność bez zaprzepaszczenia zdobyczy kultury i cywilizacji, ale wtapiających ten dorobek w przyrodę i zachowujący jej piękno i prawdziwe oblicze.
Uczestnicy obozu szkoleniowego „EKOwolontariat” uczestniczyli w licznych konkursach sprawnościowo – zręcznościowych jak np. strzelanie z łuku, obieranie ziemniaków na czas czy pieczenie chleba na ognisku. Powstawały kreatywne gry ekologiczne. Nie zabrakło również turystycznych atrakcji takich jak Kamień Pomorski, turkusowe jeziorko, Wioska Wikingów, Międzyzdroje oraz oczywiście Bałtyk.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspólne chwile i za wzięcie udziału w projekcie! ???? ????
admin, 2023-08-30 10:17:00

Wyjazd studyjny Austria

W ramach projektu współpracy „EKOlogiczni Liderzy LGD” wraz z Lokalna Grupa Działania "Białe Ługi", Lokalna Grupa Działania Ziemi Sandomierskiej, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej licznie uczestniczyliśmy w wyjeździe studyjnym do Austrii. Wyjazd ten miał na celu poszerzenie wiedzy na temat jak być eko. Uczestnicy wyjazdu zdobyli nowe doświadczenia i wiedzę z zakresu ekologicznych działań, dzięki odwiedzeniu miejsc związanych z podejściem ekologicznym, a przy tym bardzo dobrze się bawili.

Byliśmy między innymi w centrum recyklingu, centrum przyrody parku w Elmen. Zwiedziliśmy miasto Mozarta – Salzburg oraz Wiedeń, jak również Burgenwelt Ehrenberg. Uczestniczyliśmy w licznych wykładach na temat zrównoważonego rolnictwa Izby Rolniczej, ochrony przyrody, turystyki czy finansowania projektów Lechweg.

Podczas wyjazdu odbyliśmy również spotkanie z przedstawicielami Regionalentwicklung Außerfern.

admin, 2023-06-13 10:14:07

Biuro

W dniu 09.06.2023r.

biuro LGD "Region Włoszczowski"

będzie nieczynne!!!

Za utrudnienia przepraszamy!

admin, 2023-06-07 12:59:24

Wyniki Konkursu Eko - patrol

22 maja został zakończony nabór zgłoszeń do konkursu "Eko - patrol".
Po niełatwych obradach, komisja konkursowa wyłoniła dziesięć miejsc.
Protokół, w którym znajdują się przyznane miejsca wraz z punktami oraz zarządzenie powołania komisji znajduje się poniżej.
Dziękujemy za wzięcie udziału i serdecznie gratulujemy!
admin, 2023-05-31 12:49:46

Zatwierdzenie LSR na lata 2021-2027

w dniu 15 maja 2023r. na posiedzeniu Zarządu została zatwierdzona nowa Lokalna Strategia Rozwoju na lata 2021-2027.

Powstały dokument jest efektem wielomiesięcznych prac. W czerwcu 2022r. LGD "Region Włoszczowski" podpisało umowę z Samorządem Województwa Świetokrzyskiego na Wsparcie Przygotowawcze do nowej perspektywy finanowej. Pierwszym krokiem zbliżającym nas do powstania nowej Lokalnej Strategii Rozwoju, było powołanie Zespołu Inicjatywnego, którego zadaniem było nadzorowanie procesu prac nad tworzonym dokumentem. We wrześniu rozpoczęliśmy cykl spotkań konsultacyjnych z mieszkańcami naszego regionu. Głos społeczności był kluczowy do właściwej identyfikacji lokalnych potrzeb i kierunków rozwoju naszego regionu. 

admin, 2023-05-31 12:59:24

Zaproszenie na Walne Zebranie Członków 15.05.2023

ZAPROSZENIE

 

            Zarząd Lokalnej Grupy Działania „Region Włoszczowski” serdecznie zaprasza na Walne Zebranie Członków LGD „Region Włoszczowski”, które odbędzie się 15.05.2023r. o godzinie 1500, drugi termin posiedzenia 1530
w Domu Kultury  we Włoszczowie, ul. Wiśniowa 19.

Proponowany porządek obrad:

 1. Otwarcie zebrania.
 2. Stwierdzenie prawomocności zebrania.
 3. Wybór przewodniczącego zebrania i protokolanta.
 4. Przyjęcie protokołu z Walnego Zebrania Członków, odbytego dnia 30.05.2022r.
 5. Przyjęcie przez Walne Zebranie Członków sprawozdania za rok 2022 roku, w tym sprawozdania z działalności finansowej.
 6. Wystąpienie przewodniczącego komisji rewizyjnej z wnioskiem o udzielenie absolutorium.
 7. Podjęcie uchwały w sprawie udzielonego absolutorium.
 8. Dokonanie zmian w Statucie Lokalnej Grupy Działania „Region Włoszczowski”.
 9. Przedstawienie założeń LSR na lata 2021-2027.
 10. Wolne wnioski.
 11. Zakończenie zebrania.

 

W związku z tym, iż podczas zebrania będą podejmowane zmiany w Statucie wymagające obecności minimum 50% członków LGD, prosimy o niezawodne przybycie!!

 

Sprawozdanie merytoryczne i finansowe będzie dostępne na stronie:

www.lgd-region-wloszczowa.pl

od dnia 24 kwietnia 2023r.

 

Z poważaniem

Cezary Huć

Wiceprezes Zarządu

admin, 2023-05-11 09:34:45Lokalna Grupa Działania
"Region Włoszczowski"
ul. Wiśniowa 23
29 - 100 WŁOSZCZOWA
Biuro czynne:
pn. - pt. w godz. 7:30 - 15:30
(48) 41 394 14 05

tel.  573 402 311

       502 078 325

      

lgd_wloszczowa@wp.pl

Inspektor Danych Osobowych

Arkadiusz Zarębski

tel. 786 816 337


Kliknij tutaj jeśli akceptujesz informację o plikach cookie
Używamy plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, oraz ułatwienia korzystania ze strony. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w [Polityce prywatności].