Wyniki konkursu "Wywieś flagę Rzeczpospolitej Polskiej w Regionie Włoszczowskim"

Zapraszamy osoby nagrodzone po odbiór nagród w dniach 29.05.2017 - 13.06.2017r.

admin, 2017-05-26 10:15:43

admin, 2017-05-23 09:39:41

Uroczyste podpisanie umów z beneficjentami

10 maja br. odbyło się uroczyste podpisanie umów w ramach Konkursu nr 1/2016 na Podejmowanie działalności gospodarczej, Konkursu nr 2/2016 na Podejmowanie działalności gospodarczej przez osoby w wieku do 29 lat oraz Konkursu 3/2016 na Infrastrukturę turystyczną i/lub rekreacyjną , w ramach LSR Lokalnej Grupy Działania "Region Włoszczowski" Ze strony Samorządu Województwa umowę podpisywał p. Piotr Żołądek. Gratulujemy wszystkim beneficjentom, życząc powodzenia w realizacji swoich przedsięwzięć.

admin, 2017-05-11 11:56:28

Termin rekrutacji do projektu „LGD-owskie wsparcie w biznesowym starcie”

W związku z tym, że 20 maja 2017 r. (sobota) jest dniem wolnym od pracy dokumenty rekrutacyjne do projektu „LGD-owskie wsparcie w biznesowym starcie” będą przyjmowane do 22 maja 2017 r. (poniedziałek) do godz. 15.30.
Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie.

admin, 2017-05-11 14:50:36

Relacja 150. rocznicy urodzin Wł. St. Reymonta

6 maja br. odbyła się 150. rocznica urodzin wielkiego pisarza, noblisty Władysława Stanisława Reymonta w rodzinnych Kobielach Wielkich. Podczas imprezy odbył się I Ogólnopolski Konkurs na Sobowtóra Reymonta, XX Turniej Gmin Reymontowskich, Konkurs na Potrawę Regionalną oraz rozstrzygnięcie XI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "O Pióro Reymonta". Podczas imprezy wystąpiły lokalne kapele oraz gwiazda wieczoru - zespół "Rezerwat", a także było mnóstwo innych atrakcji dla dzieci i młodzieży, które uświetniły wydarzenie. Współorganizatorami wydarzenia była Lokalna Grupa Działania "Region Włoszczowski".

admin, 2017-05-09 13:51:21

Trwa rekrutacja w Projekcie LGD-owskie wsparcie w biznesowym starcie

admin, 2017-05-08 14:50:36

Relacja z Pikniku "Majówka Europejska"

2 maja na pl. Wolności we Włoszczowie już po raz kolejny byliśmy współorganizatorami Pikniku „Majówka Europejska” połączony z obchodami Święta Flagi.

Piknik rozpoczęło uroczyste wciągnięcie na maszt flagi państwowej i odegranie hymnu Polski na placu Konstytucji 3 Maja. złożenie kwiatów pod pomnikiem Niepodległości, a następnie barwny korowód dzieci i młodzieży, prezentujących poszczególne państwa Unii Europejskiej, przemaszerował na Plac Wolności w tzw. Paradzie Schumana – udział w paradzie zgłosiło 15 grup z terenu działania Lokalnej Grupy Działania „Region Włoszczowski”. W rynku uczestnicy Parady zaprezentowali krótką charakterystykę państwa, które wybrali.

Pięć najlepszych grup zostało nagrodzonych, wśród nich są:

miejsce 1 – Publiczna Szkoła Podstawowa w Żytnie – prezentujące Czechy

miejsce 2 – Zespół Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie – Portugalia

miejsce 3 – Publiczna Szkoła Podstawowa w Gidlach – Hiszpania

i dwa wyróżnienia dla:

Publicznego Gimnazjum nr 2 we Włoszczowie

Placówki Wsparcia Dziennego we Włoszczowie

Zaszczytnym punktem Majówki było wspólne ułożenie flagi Polski przez uczestników pikniku.

W ramach Majówki Europejskiej odbył się również konkurs kulinarny „Apetyt na… Potrawy z Grilla IV”, w tym roku było 5 podmiotów biorących udział w konkursie. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, a w tym roku pierwsze miejsca zajęli:

I miejsce: Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Siatkowej „ZRYW Secemin” - „Zrywnie zakręcona polędwiczka”

II miejsce: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Żytno – „Grillowe żeberka”

III miejsce: Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Kluczewsko „Od pomysłu do Działania” – „Wyluzowany kurczak”

wyróżnienia otrzymali:

Koło Gospodyń Wiejskich „Gościnianki” – „Karczek z grilla”

Sołectwo Karsy gm. Kobiele Wielkie – „Przysmak Sołtysa”

Na scenie wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Włoszczowy, Powiatowa Kapela Włoszczowska i Radomszczańska Kapela Podwórkowa.

Patronatem honorowym Piknik „Majówka Europejska” objęła Posłanka do Parlamentu Europejskiego Róża Thun, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas, Starosta Włoszczowski Jerzy Suliga oraz Burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek. Opieką medialną objęła TVP3 Kielce. Patronatem medialnym wydarzenie objęte zostało przez Orbital Center Spółdzielnię Socjalną –Telewizja Online, TVWłoszczowa.pl – Marek Baran.

admin, 2017-05-09 13:11:32

150 rocznica urodzin Wł. Reymonta

admin, 2017-05-04 13:35:02

Interpretacja do kryteriów wyboru operacji określonych w LSR w ramach Konkursu nr 3/2017

Lokalna Grupa Działania „Region Włoszczowski” informuje, że w ramach Konkursu 3/2017 w Karcie Oceny spełnienia przez operację kryteriów wyboru określonych w LSR dla przedsięwzięcia 1.1.8  Rozwój działalności gospodarczej w

pkt.4

W budżecie operacji zaplanowano min. 5% środków na działania mające wpływ na ochronę środowiska i/lub przeciwdziałające zmianom klimatu

i pkt. 5

W budżecie operacji zaplanowano min. 0,5% środków na działania informujące o przyznaniu wsparcia przez LGD
w ramach LSR

Kwoty liczone będą od całości operacji.

admin, 2017-05-04 11:13:44

Wyniki Konkursu 1/2017/G

Wyniki Konkursu 1/2017/G są już dostępne:

tutaj

admin, 2017-05-02 13:35:02