Życzenia

admin, 2017-04-13 14:03:04

IX Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki „AGROTRAVEL”

W dniach 7 – 9 kwietnia 2017r., braliśmy udział w IX Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki „AGROTRAVEL”, W Kielcach.

W piątek 7 kwietnia nasze stoisko za sprawą dzieła Władysława Reymonta  - „Chłopi” stało się karczmą staropolską , w której odgrywane były fragmenty  ekranizacji powieści. Profesjonalnie przygotowani aktorzy, doskonała scenografia oraz kostiumy wprost z początków XX wieku, wprowadziły odwiedzających w atmosferę tradycyjnego polskiego wesela. Każdy z odwiedzających nasze stoisko, mógł zasiąść przy weselnym stole i skosztować weselnych dań, które stanowiły iście królewską ucztę, pod warunkiem, że zatańczył z Jagną bądź panem młodym – Maciejem Boryną. Przyjęcie weselne Jagny i Boryny uświetnił swoją obecnością, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego – p. Adam Jarubas. 

Dużą widownię zgromadziły wywoziny Jagny, które z całą pewnością były bardzo spektakularne. Komisja konkursowa, która oceniała poszczególne stosika doceniła nasz wysiłek oraz zaangażowanie i pomysłowość w prezentacji naszego regionu, wynikiem czego było przyznanie Lokalnej Grupie Działania „Region Włoszczowski” III miejsca w konkursie na najciekawsze stoisko.

Po hucznym weselu, sobota była dniem przygotowywania palm wielkanocnych.

Nasze stoisko zamieniło się w barwny warsztat, gdzie każdy z odwiedzających mógł zasiąść przy stole i własnoręcznie, przy pomocy pań prowadzących warsztaty przygotować swoją autorską palmę. Możliwość zrobienia palmy przyciągnęła bardzo wiele osób, zarówno dzieci, jak również dorosłych. Ponadto można było zdegustować tradycyjnego polskiego smalcu wędlin oraz ciast wielkanocnych.

Niedziela palmowa, to czas na przygotowywanie jaj oraz innych ozdób do koszyczka wielkanocnego. Zatrzymując się przy stoisku Lokalnej Grupy Działania „Region Włoszczowski”, można było podpatrzeć jak w prosty sposób dekorować pisanki, jakich materiałów należy użyć do stworzenia wspaniałych dekoracji na stół wielkanocny.   

admin, 2017-04-13 10:30:18

LGD-owskie wsparcie w biznesowym starcie

„LGD-OWSKIE WSPARCIE W BIZNESOWYM STARCIE”

– STARTUJEMY Z KOLEJNYM PROJEKTEM

 

Dnia 01.03.2017 r. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Wokół Łysej Góry” jako lider projektu wraz z Lokalną Grupą Działania „Region Włoszczowski” rozpoczęły realizację projektu „LGD-owskie wsparcie w biznesowym starcie”. Projekt realizowany jest w partnerstwie z 14 LGD z województwa świętokrzyskiego na podstawie umowy nr RPSW.10.04.01-26-0081/16-00, podpisanej z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Kielcach, pełniącym rolę Instytucji Pośredniczącej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

 Projekt realizowany będzie w okresie od 01.03.2017 r. do 30.06.2018 r.

 Celem projektu jest pobudzenie przedsiębiorczości przez zwiększenie liczby mikroprzedsiębiorstw tworzonych przez osoby bezrobotne, nieaktywne zawodowo, osoby odchodzące z rolnictwa na obszarze gmin województwa świętokrzyskiego, obejmujących działalność 14 LGD będących realizatorami projektu.

W ramach projektu uczestnicy będą mieli możliwość otrzymania bezzwrotnych środków na podjęcie działalności gospodarczej, w tym utworzenie nowych miejsc pracy w rezultacie udzielonych z EFS środków oraz wsparcie pomostowe przez okres 6 miesięcy. Uczestnicy uzyskają również kwalifikacje z zakresu prowadzenia własnej działalności gospodarczej poprzez uzyskane wsparcie szkoleniowo-doradcze.

Projekt jest współfinansowany ze środków UE – Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa. Ogólna wartość projektu wynosi 4 759 873,00 zł
w tym dofinansowanie projektu z Unii Europejskiej wynosi 4 668 879,35 zł.

Wszystkie niezbędne informacje i dokumenty odnośnie projektu znajdują się pod linkiem: http://www.lgd-region-wloszczowa.pl/lgd-owskie-wsparcie-w-biznesowym-starcie-a16.html

admin, 2017-04-10 14:42:26

Targi AGROTRAVEL 2017

W najbliższy weekend 7-9 kwietnia 2017 bierzemy udział w
IX Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki - AGROTRAVEL 2017
Serdecznie zapraszamy na nasze stoisko
Hala F stoisko nr F-18 i F-38

admin, 2017-04-04 12:15:28

Majówka Europejska

Piknik "Majówka Europejska"

2 maja 2017r. Plac Wolności Włoszczowa

Lokalna Grupa Działania „Region Włoszczowski”
oraz współorganizatorzy:

ZHP Hufiec Szczekocińsko-Włoszczowskiego im. Aleksego Dawidowskiego ps. Alek,
Domu Kultury we Włoszczowie,
Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włoszczowie,
Ośrodek Doradztwa Rolniczego Powiatowego Zespołu Doradczego we Włoszczowie,
Lokalna Organizacja Turystyczna we Włoszczowie

Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniach które będą organizowana w ramach Pikniku.

Prada Schumana
link do rejestracji: http://atg.net.pl/zhp/index.php
Konkurs kulinarny: "Apetyt na ..... potrawy z grilla"

Wywieś Flagę

admin, 2017-04-05 10:44:23

Piknik "Majówka Europejska"

                                              

Lokalna Grupa Działania „Region Włoszczowski”

oraz współorganizatorzy:

  • ZHP Hufiec Szczekocińsko-Włoszczowskiego im. Aleksego Dawidowskiego ps. Alek,
  • Domu Kultury we Włoszczowie,
  • Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włoszczowie,
  • Ośrodek Doradztwa Rolniczego Powiatowego Zespołu Doradczego we Włoszczowie,
  • Lokalna Organizacja Turystyczna we Włoszczowie

już po raz 4 organizuje Piknik „Majówka Europejska”.

    Celem pikniku jest promowanie idei Unii Europejskiej (zorganizowanie Parady Schumana) ze szczególnym naciskiem na kwestię polskości i flagi polskiej (wspólne ułożenie flagi narodowej). Wydarzenie połączone będzie z częścią rozrywkową – konkursem kulinarnym „Apetyt na…potrawy z grilla IV” oraz występami artystycznymi.

Wszystkie niezbędne regulaminy i informacje w sprawie organizowanych konkursów niebawem ukaża się na stronie www, a już dziś serdecznie zapraszamy na Piknik "Majówka Europejska", który w tym roku odbędzie się 2 maja 2017r. na Placu Wolności (Rynek) we Włoszczowie.

Organizatorzy

admin, 2017-03-23 12:24:08

Wyniki naboru na wolne stanowisko

W dniu 21 marca 2017r. Komisja Rekrutacyjna po przeprowadzeniu rozmowy kwalifikacyjnej z kandydatami na wolne stanowisko - animator lokalny projektu "LGD-owskie wsparcie w biznesowym starcie", podjęła decyzję o zatrudnieniu na umowę zlecenia Panią Joannę Wasik.

Gratulujemy!!!

admin, 2017-03-23 08:49:13

Ogólnopolski Rajd Reymontowski

W 150 rocznicę urodzin wielkiego polskiego pisarza, laureata literackiej nagrody Nobla Władysława Stanisława Reymonta, ruszy Pierwszy Ogólnopolski Rajd Reymontowski. Przybywajcie z różnych stron do Kobiel Wielkich (województwo łódzkie, powiat radomszczański), miejsca urodzenia noblisty. Pokonując trasy piesze i rowerowe uczestnicy będą mogli poznać piękno polskiej ziemi, jej walory przyrodnicze, miejsca związane z naszą przeszłością i dziedzictwem, które tak barwnie opisywał Patron rajdu. Na zlot kończący rajd, organizatorzy zapraszają do parku w Kobielach Wielkich, gdzie autor "Chłopów" ma swoją ławeczkę oraz izbę pamięci.

Organizatorami powyższego rajdu są:

  • Lokalna Grupa Działania „Region Włoszczowski” we Włoszczowie
  • Gmina Kobiele Wielkie
  • ZHP Chorągiew Kielecka Hufiec ZHP Szczekocińsko-Włoszczowski im. Aleksego Dawidowskiego ps. ALEK
  • Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Włoszczowskiej we Włoszczowie
  • Lokalna Organizacja Turystyczna „Między Wartą i Pilicą” w Radomsku

oraz współorganizatorami: Gmina Gidle, Gmina Kluczewsko, Gmina Ładzice, Gmina Radomsko, Gmina Włoszczowa, Gmina Żytno.

Regulamin Rajdu Reymontowskiego

Trasy rajdu

Karta zgłoszenia

admin, 2017-03-17 08:49:55

Ogłoszenia o spotkaniach w ramach Konkursu grantowego

admin, 2017-03-16 10:46:39Lokalna Grupa Działania
"Region Włoszczowski"
ul. Wiśniowa 23
29 - 100 WŁOSZCZOWA
Biuro czynne:
pn. - pt. w godz. 7:30 - 15:30
(48) 41 394 14 05 lgd_wloszczowa@wp.pl


Kliknij tutaj jeśli akceptujesz informację o plikach cookie
Używamy plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, oraz ułatwienia korzystania ze strony. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w [Polityce prywatności].