EKOlider – GOLDSTAR

W miniony piątek, 28 kwietnia, podczas uroczystej Gali, poznaliśmy laureatów konkursu „EKOlider – GOLDSTAR”. Konkurs ten realizowany był w ramach projektu współpracy pn. „EKOlogiczni Liderzy LGD”, w którym partnerami są:
Konkurs ten poprzedzony był I etapem, w którym uczestnicy mieli zaplanować ekologiczną koncepcję. Ocenie poddano aktualny stan ekologiczny zgłoszonego podmiotu, ekologiczny wpływ planowanej koncepcji, innowacyjność zgłoszonego pomysłu, a także efektywność ekonomiczną i możliwość realizacji koncepcji. Następnie celem wzięcia udziału w konkursie „EKOlider – GOLDSTAR” było zrealizowanie zaplanowanej koncepcji.
Komisja konkursowa przeprowadziła wizje lokalne u wszystkich, którzy wzięli udział w konkursie „EKOlider – GOLDSTAR”. Jednogłośnie wyłoniła 9 zwycięzców, po 3 laureatów w kategoriach:
- gospodarstwo domowe produkcyjne
- gospodarstwo domowe nieprodukcyjne
- firma/biuro/NGO.
Ponadto komisja wyłoniła również zwycięzcę GRAND PRIX.
W kategorii I – gospodarstwo domowe produkcyjne, decyzją Komisji Konkursowej, przyznano następujące wyróżnienia:
I miejsce – Danuta Kłonica
II miejsce – Mateusz Zygmunt
III miejsce – Jadwiga Dulęba
Wśród laureatów kategorii II - gospodarstwo domowe nieprodukcyjne znaleźli się:
I miejsce – Andrzej Wójcik
II miejsce – Łukasz Rorat
III miejsce – Marcin Zieliński
W ostatniej III kategorii – Firma/Biuro/NGO, nagrodzeni zostali:
I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Żytnie
II miejsce – Fundacja La Zebra
III miejsce – Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza w Nieskurzowie Nowym
GRAND PRIX – Fundacja Rozwoju Regionu Pierzchnica
Laureaci otrzymali bony w wysokości:
GRAND PRIX – 10 000 zł
I miejsce – 7 500 zł
II miejsce – 5 000 zł
III miejsce – 2 500 zł
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!
Gwiazdą wieczoru, która uświetniła Galę, był Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska wraz ze swoim Zespołem.
admin, 2023-05-05 15:15:46

Informacja

admin, 2023-04-26 11:45:51

Konkurs "EKO - patrol"

Już od dziś ruszamy z konkursem „Eko - patrol”, który jest kolejnym etapem projektu współpracy „EKOlogiczni Liderzy LGD”.
# Cel konkursu? I ja mogę być EKO.
# Kto może wziąć udział? Uczniowie szkół podstawowych w wieku 11-15 lat.
# Nagrody? Częściowe dofinansowanie ekologicznego wydarzenia oraz udział w obozie szkoleniowym w nadmorskiej miejscowości.
# Laureaci? Maksymalnie po 2 grupy 5-cio osobowe ze szkoły (10 eko – patroli)
Formularze zgłoszeniowe można dostarczać osobiście do biura LGD, za pośrednictwem placówki pocztowej (liczy się data otrzymania listu) lub mailowo w terminie od 22 maja br.
Regulamin konkursu „Eko – patrol” wraz z załącznikami znajdują się na stronie internetowej LGD. Wszelkie informacje na temat wydarzenia dostępne również w siedzibie biura, mailowo: lgd_wloszczowa@wp.pl oraz pod numerami telefonów: 41/394-14-05 i 573-402-311.
admin, 2023-04-21 14:40:41

Wesołego Alleluja!

admin, 2023-04-06 15:14:07

Konsultacje

W związku z prowadzonym naborem

wniosków 1/2023 Podejmowanie działalności gospodarczej

organizujemy dodatkowe konsultacje z zakresu pisania biznesplanów.

Konsultacje te odbędą się 25 marca, tj. sobota, w godz. 10.00-14.00, w Biurze LGD "Region Włoszczowski".

W imieniu naszej księgowej - Pani Moniki Pater, serdecznie Państwa zapraszamy.

Konsultacje są bezpłatne.

admin, 2023-03-16 11:36:37

Podsumowanie spotkań

Dziś zakończyliśmy serię spotkań dla potencjalnych beneficjentów Konkursu 1/2023 Podejmowanie działalności gospodarczej oraz 1/2023/G Smart villages. Bardzo miło nam było posłuchać o Państwa planach, rewelacyjnych pomysłach na założenie swojej firmy i koncepcjach rozwoju miejscowości. Mamy nadzieję, że nasze doradztwo pozwoliło rozwiać wątpliwości oraz ułatwiło konstruowanie wniosków o przyznanie pomocy. W razie pojawiających się pytań, zachęcamy do dalszych konsultacji w naszym biurze lub telefonicznie. Przypominamy, że w obu naborach wnioski o przyznanie pomocy przyjmujemy do 28 marca, do godz. 14.30

admin, 2023-03-16 11:36:37

Harmonogram spotkań

Poniżej znajduje się harmonogram spotkań informacyjno - konsultacyjnych w poszczególnych Gminach w sprawie:
I. Konkursu 1/2023 - 1.2.6. Podejmowanie działalności gospodarczej
II. Konkursu 1/2023/G - 1.2.11. Smart villages
III. Punkty konsultacyjne dotyczące nowej Lokalnej Strategii Rozwoju.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniach!
admin, 2023-02-28 14:48:06

Konkurs 1/2023/G

Lokalna Grupa Działania „Region Włoszczowski”

działająca na terenie gmin:

Gidle, Ładzice, Kluczewsko, Kobiele Wielkie, Koniecpol, Moskorzew, Radków,
Radomsko, Secemin, Włoszczowa, Żytno.

 

Ogłasza nabór wniosków nr 1/2023/G

i zaprasza Państwa do składania wniosków o dofinansowanie projektów ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 – 2020 w  ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność”, na Przedsięwzięcie:

1.2.11 Smart Villeges

Dokumentacja konkursowa

admin, 2023-02-27 15:21:30

Konkurs 1/2023

Lokalna Grupa Działania „Region Włoszczowski”

działająca na terenie gmin:

Gidle, Ładzice, Kluczewsko, Kobiele Wielkie, Koniecpol, Moskorzew, Radków,
Radomsko, Secemin, Włoszczowa, Żytno.

 Ogłasza nabór wniosków nr 1/2023

i zaprasza Państwa do składania wniosków o dofinansowanie projektów ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 – 2020 w  ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność”, na Przedsięwzięcie:

1.1.6  Podejmowanie działalności gospodarczej

Dokumentacja

admin, 2023-02-24 14:17:26

„EKOlogiczni Liderzy LGD” Poniatowa

W ramach projektu współpracy „EKOlogiczni Liderzy LGD”, w miniony weekend, licznie uczestniczyliśmy w wyjeździe studyjnym do miasta Poniatowa w województwie lubelskim. Wyjazd ten miał na celu poszerzenie wiedzy na temat „I ja mogę być EKO”. Uczestnicy wyjazdu zdobyli nowe doświadczenia i wiedzę z zakresu ekologicznych działań, dzięki odwiedzeniu miejsc związanych z podejściem ekologicznym, a przy tym bardzo dobrze się bawili.
Byliśmy między innymi w Sadybie Rozalin, która jest przykładem lokalnego biznesu opartego na wykorzystaniu produktów ekologicznych, dzięki czemu zapoznaliśmy się z tym, jak odchodzić od produktów komercyjnych, będących niejednokrotnie wytworem dużych firm niszczących środowisko.
Zwiedziliśmy miasto Kazimierz Dolny oraz odwiedziliśmy Gospodarstwo Agroturystyczne Pod Lasem.
Uczestnicy wyjazdu mieli również możliwość pozwiedzać miasto Poniatowa, które jest przykładem miasta w którym równolegle funkcjonuje rozwinięta gospodarka oraz przykładem obszaru, który jest objęty ochroną krajobrazu (Chodelski Obszar Chronionego Krajobrazu). Był to doskonały przykład dla uczestników, że zarówno ich gospodarstwa jak i firmy mogą się rozwijać i prężnie działać nie kolidując z naturalnym środowiskiem.
Aby w pełni uczcić wyjazd ekologiczny, zjedliśmy typowy rybny obiad w Pustelni – ryby/zajazd rybacki. Pustelnia jest to typowo rybna restauracja, która prowadzi również sprzedaż ryb oraz wszelkich rybnych smakołyków z własnej hodowli.
W niedzielę wraz z przewodnikiem spacerowaliśmy uliczkami Lublina. Zwiedziliśmy dziedziniec Zamku Lubelskiego, przespacerowaliśmy się po Starym Mieście oraz po Placu Litewskim, a na zakończenie wycieczki wysłuchaliśmy hejnału przy Ratuszu.
Podczas wyjazdu odbyliśmy również spotkanie z przedstawicielami Lokalna Grupa Działania "Owocowy Szlak", podczas którego dowiedzieliśmy się o tym, jak funkcjonuje ekologiczne podejście na obszarze działania LGD oraz o tym, w jaki sposób LGD realizuje jeden ze wskaźników ich LSR - liczba gospodarstw korzystająca z rozwiązań sprzyjających ograniczeniu emisji substancji powodujących zmiany klimatu. LGD jako podmiot mający kontakt z przedstawicielami zarówno sektora społecznego, jak i publicznego oraz gospodarczego doskonale zna lokalne problemy oraz potrafi wskazać przykłady ciekawych rozwiązań na swoim obszarze.
admin, 2023-02-24 11:46:21Lokalna Grupa Działania
"Region Włoszczowski"
ul. Wiśniowa 23
29 - 100 WŁOSZCZOWA
Biuro czynne:
pn. - pt. w godz. 7:30 - 15:30
(48) 41 394 14 05

tel.  573 402 311

       502 078 325

      

lgd_wloszczowa@wp.pl

Inspektor Danych Osobowych

Arkadiusz Zarębski

tel. 786 816 337


Kliknij tutaj jeśli akceptujesz informację o plikach cookie
Używamy plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, oraz ułatwienia korzystania ze strony. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w [Polityce prywatności].